Karol Łysiak laureatem eliminacji zgrupowania selekcyjnego Polish Soccer Skills

Karol Łysiak – uczeń V klasy NSPMS w Mielcu, 26 pażdziernika wrócił z tygodniowego pobytu w Portugalii. Ten niezwykle udany, ciekawy i pełen nowych doświadczeń wyjazd zawdzięcza przede wszystkim ciężkiej pracy, ogromnej pasji, talentowi i dużemu wsparciu rodziców.

Potencjał Karola, praca treningowa, wytrwałość – zaowocowały zdobyciem drugiego miejsca w swojej kategorii wiekowej, w testach podsumowujących obóz piłarski Polish Soccer Skills w Szczyrku, w którym uczestniczył w czasie tegorocznych wakacji. Chłopiec znalazł się na szczycie listy najlepszych, spośród 3500 młodych zawodników z całej Polski. Pierwsze trzy dni podróży, spędził w Lizbonie, gdzie trenował na obiektach OS Belenenses Lizbona. Zwiedził też stadiony Sportingu i Benfiki Lizbona. Świetnie zaprezentował się w spraringu z równieśnikami z OS Belenenses, zakończonym wygraną 13:1 – zdobywając dwie bramki. Kolejnym punktem pobytu Karola w Portugalii było Porto, gdzie oprócz treningów, wraz ze swoją drużyną, rozegrał dwa sparingi ze Sportingiem Lizbona. Obydwa spotkania zakończyły się wygraną 9:0 i 9:3.

Karol zwiedził także stadion FC Porto. Miał okazję obejrzeć trening pierwszej drużyny FC Porto, spotkać się z piłkarzami i osobiście poprosić o autograf takich sław jak: Iker Casillas, Maicon, Yacine Brahimi, Cristian Tello, trener Julen Lopetegui. Zwieńczeniem portugalskiej przygody Karola była możliwość obejrzenia meczu ligi portugalskiej FC Porto – Sporting Braga na stadionie Estadio do Dragao.

To nie pierwsze powołanie młodego piłkarza do kadry. Na swoim koncie Karol, ma już wyjazd do Monachium, na sparingi z TSV Monachium – zakończonym wygraną 5:1 oraz Bayernem Monachium, w którym przyszło zmierzyć się z porażką 7:8. Cennym doświadczeniem tego wyjazdu, było także spotkanie z Robertem Lewandowskim, który rozmawiał z młodymi piłkarzami o wspólnej pasji, opowiadał o swoim doświadczeniu, udzielał wielu wskazówek i rozdawał autografy.